Organicadent Bileşenleri

ORGANICADENT Diş Macunu uzun süren çalışmalar sonucunda formüle edilmiştir. İçeriğindeki hammaddeler özenle seçilmiştir.

Bileşen Listesi: Calcium Carbonate, Sorbitol, Glycerin, Aqua, Hydrolyzed Olive Fruit, Aroma, Salvadore Persica Bark/Root Extract, Caprylyl/Capryl Glucoside, Propolis Extract, Menthol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Potassium Sorbate.

 • Calcium Carbonate: Kalsiyum karbonat kalsiyum kaynağı olarak kullanılır. Güçlü bir temizleme gücüne sahiptir. Dişlerin doğal renginin korunmasına yardımcıdır. ORGANICADENT Diş Macunu doğal kalsiyum karbonat içermektedir.
 • Sorbitol: Sorbitol meyveden elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Ağız bakım ürünlerinde kullanılması güvenlidir. FDA tarafından güvenli ürünler listesinde yer almaktadır.
 • Glycerin: Kullanılan Glycerin bitkiden elde edilmiştir. ORGANICADENT Diş Macunu’nun yumuşak yapısını oluşturur. Yumuşak yapısı ile dişlerin hassas bir şekilde fırçalanmasına yardımcı olur. Diş yapısının zarar görmesinin önlenmesine yardımcıdır. Organik sertifikalı içeriktir.
 • Hydrolyzed Olive Fruit: Hydrolyzed Olive Fruit güçlü bir antioksidan özellik gösterir. Zeytin meyvesinden elde edilir. Organik sertifikalı içeriktir.
 • Salvadore Persica Bark/Root Extract: Misvak olarak da bilinmektedir. Diş sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. Ağız içi bölgesinin ve dişlerin temizlenmesinde ve temiz bir şekilde muhafaza edilmesinde önemli bir rol oynar.
 • Aroma: Menthol aroması ile ağızınızda hoş bir ferahlık bırakır.
 • Propolis Extract: Güçlü bir antioksidandır. Ağız sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar. Antibakteriyel etki ye sahiptir. Ağız içi florasının düzenlenmesinde rol oynar.
 • Caprylyl/Capryl Glucoside: Dişlerin hassas bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Kalsiyum karbonatın aşındırıcı etkisini azaltır. Diş bakımının yapılması sırasında diş yapısının zarar görmesini engeller.
 • Menthol: Uçucu bir yağ olan menthol ağız bakımı için oldukça önemlidir. Etkili bir bakım sağlar. Menthol aynı zamanda ORGANICADENT Diş Macununun son tüketim tarihine korunmasına ve tazeliğini korumasına yardımcı olur.
 • Melaleuca Alternifolia Leaf Oil: Ağız ve diş hijyenine yardımcıdır. Güçlü bir antioksidan ve antibakteriiyel etkiye sahiptir. Melaleuca Alternifolia Leaf Oil aynı zamanda ORGANICADENT Diş Macununun son tüketim tarihine korunmasına ve tazeliğini korumasına yardımcı olur.
 • Potassium Sorbate: Ürünün içerisinde hammadde olarak kullanılmamaktadır. Ürün içerisindeki Salvadore Persica Bark/Root Extract hammaddesinden ileri gelmektedir. Gıdalarda kullanımına izin verilen tek organik asit yapısında koruyucu maddedir. Ağız içi, diş ve mukoza yapısının bu maddeye maruz kalmasında hiç bir sakınca yoktur.

ORGANICADENT ağız ve diş sağlığınızı en doğal yolla korumayı amaçlar.  Ağız yapısının doğal pH değerinin ve nem oranının korunmasına yardımcıdır.

Online Shop

ONLİNE ALIŞVERİŞ